Nerinai.lt - nėriniai, mezginiai, nėrinių brėžiniai, pamokos bei patarimai - Mezginiai





Mezginiai


MEZGIMAS VIRBALAIS

 

Pagrindinės priemonės – virbalai ir siūlai.

Virbalai:

  • tiesūs;
  • su abiem nusmailintais galais;
  • su valu.

Tiesūs virbalai būna po du, jų ilgis nuo 25 cm iki 45 cm. Virbalus renkamės pagal mezginio plotį. Jų galuose būna antgaliukai, kad mezginys nenuslystų nuo virbalo.

Virbalai su abiem nusmailintais galais būna po keturis arba penkis. Jie naudojami vamzdelio formos mezginiams, pvz. kojinėms, pirštinėms.

Virbalai su valu, tai du trumpi virbalai, kurių galai sujungti lanksčiu valu. Jie dažniausiai naudojami dideliems mezginiams.

Virbalai gaminami iš aliuminio, plastmasės, bambuko, plieno, kaulo, medžio ir kitų medžiagų.

Svarbiausia virbalų savybė - jie turi būti patogūs,ne per daug buki ir ne per daug aštrūs. Virbalų yra kelių rūšių. Su trumpais virbalais mezgamos pirštinės, kojinės. Jie komplektuojami po 5, būna maždaug 20 cm. Ilgi virbalai (38-45 cm) komplektuojami po 2, jais mezgami megztukai, šalikai, sijonai.

Virbalai skiriasi savo dydžiu, numeriais. Virbalo numeris nusako jo skersmenį. Pvz.: ketvirto numerio virbalai yra 4 mm skersmens. Virbalai turi būti bent du kartus storesni už siūlą. Neteisingai pasirinkus virbalus mezginys bus nedailus – kietas neelastingas ar per daug retas.

 

Siūlai naudojami  įvairūs: vilnoniai, lininiai, šilkiniai, medvilniniai, moheriniai, angoros vilnos, kašmyro ir kt.